Allahindlus!

“Uueks loomine” : tekstiilid uuele ringile
Siire Vanaselja
Varrak, 2022

144, kõvakaaneline, 216 × 246 mm
Märksõnad: tekstiilid; taaskasutus; ringmajandus; käsitöö; õmblemine; käsiraamatud; eesti keeles

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.

Original price was: 27.00 €.Current price is: 8.50 €.

Mida teha oma väikseks või seisma jäänud rõivaste ja tekstiilidega? Ära visata (eks vahel tule sedagi teha) või teisele ringile saata on üks võimalus. Teine ja hoopis põnevam viis on vaadata seisma jäänud asju kui materjali. Vahest saaks kirjust kardinast kena kleit? Ja kleidi juurde kott ning kotile kaunistus. Mõnel T-särgil on nii tabav ja inspireeriv sõnum, et see võiks kapis konutamise asemel hoopis pildina seinal olla. Ja paarist väljapraagitud pusast ning kampsikust saab terve sületäie imelisi, täiesti ainulaadseid jõuluehteid!

Selles raamatus on hulganisti näiteid ja lugusid, kuidas üle või seisma jäänud mittevajalikud asjad on saanud uue elu. Need on ajatud, ”enda omaks tehtud” ja kauaseks kasutamiseks loodud asjad ning sisaldavad sageli suure hulga töötunde. Kuid ka tegemisrõõmu, loomingut ja uusi kogemusi.
Lisaks sellele, et iga taaskasutatud ese on ühtlasi kokku hoitud ressurss, mõjudes hästi ka keskkonnale, on see ka väärtustava elulaadi ja mõtteviisi taasloomine. Kui esemed kuluvad lõpuks ikka ära ja saavad kasutades otsa, siis elulaad ja mõtteviis on jäävad väärtused, millele saavad toetuda järeltulevad põlvkonnad.
Elagu taaskasutus!