Allahindlus!

“Toitumiskompass” : kõikide toitumisteemaliste teaduslike uuringute lihtne kokkuvõte
Bas Kast
Varrak, 2020

280, kõvakaaneline, 135 × 205 mm
Märksõnad: toitumine; toiduained; toitained; tervislik toitumine; dieet; saledusdieet; uuringud; toitumisõpetus; tervisenõuanded; eesti keeles
Tõlkinud: Õie Ristioja

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.

Original price was: 23.00 €.Current price is: 6.50 €.

Kui teadusajakirjanik Bas Kast kõigest 40-aastasena, valud rinnus, kokku kukkus, esitas ta endale pärast eksistentsiaalse küsimuse: kas ma olen vale toiduga oma tervise hävitanud? Ta otsustas oma toitumist radikaalselt muuta, et end ise terveks ravida. Aga mis on tõeliselt tervislik? Algas mitu aastat kestev avastusreis vanuse- ja toitumisuuringutesse.
Lisaks moodsate teooriatega tutvumisele püüab ta vastust leida ka küsimusele, mis on siis tõesti tervislik. Mida söövad eriti pika elueaga rahvad? Miks on isegi ”ametlikud” toitumisjuhised eksitavad? Kas tüüpilisi vanadusest tingitud kannatusi on võimalik vältida? Kas saab end teatud toiduainetega ”nooreks süüa”?
Autor paljastab toitumismüüte ja kirjeldab sellise toitumise põhimõtteid, mis kaitseb meid vananemise eest ja pikendab meie elu. Tema soovituste aluseks on ulatuslik ülevaade tuhandetest moodsa meditsiini, ainevahetuse- ja vanadusteaduse toitumisuuringutest.