Allahindlus!

“Terra Alta”
Javier Cercas
Varrak, 2023

280, pehmekaaneline, 145 × 203 mm
Märksõnad: hispaania; ilukirjandus; põnevusromaanid; kriminaalromaanid; eesti keeles
Tõlkinud: Merilin Kotta

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.

Original price was: 28.00 €.Current price is: 7.90 €.

Verdtarretav mõrv raputab Terra Alta üles rahulikust idüllist: kohaliku suurfirma Gráficas Adelli omanikud leitakse tapetult. Juhtumit hakkab uurima noor kirjandushuviline politseinik Melchor Marín, kes saabus Terra Altasse nelja aasta eest Barcelonast, saatjaks hämar minevik, mis on teinud ta politseinike seas legendaarseks. Ta usub, et on selle elu selja taha jätnud, abiellunud väikelinna raamatukoguhoidjaga ja neil on tütar, kelle nimi on Cosette, nagu ta lemmikromaani ”Hüljatute” peategelase Jean Valjeani tütrel.
Lähtudes mõrvajuhtumist, muutub romaan – meeldejäävate tegelastega hoogne jutustus – ühtlasi mõtiskluseks seaduse tähenduse, õigluse võimalikkuse ja kättemaksu legitiimsuse üle, aga ennekõike epopöaks inimesest, kes otsib oma kohta maailmas.

”Terra Alta” on politseinik Maríni elu jälgiva põnevussarja avateos. Sarja keskmes on küsimus, kuidas kaitsta naisi vägivalla eest ja võidelda õigluse nimel, muutumata seejuures ise ebaõiglaseks. Javier Cercas (1962) on eesti lugejale tuttav romaanidega ”Salamise sõdurid” (ek 2015) ja ”Piiriseadused” (ek 2018).