“Operatsioon Varjumees”, “Operatsioon Nartsiss”, “Operatsioon Kilekott”
Hans Jörgen Sandnes, Jörn Lier Horst
Varrak, 2022

296 lehekülge, kõvakaanelised, 148 × 205 mm
Märksõnad: norra; lastekirjandus; kriminaaljutud; seiklusromaanid; eesti keeles
Tõlkinud: Laura Pihlak, Sigrid Tooming
Illustreerinud: Hans Jörgen Sandnes

Raamatud on läbi müüdud.

Tere! Ehk leidub?

”Operatsioon Varjumees”
Keegi on kaevanud teele suure ja sügava augu. Oliver märkab seda liiga hilja ja lendab uperkuuti üle jalgratta lenksu. Kes sellise sigadusega hakkama sai? Ja miks?
Tiril ja Oliver asuvad jälgi ajama. Kõigepealt võssakasvanud lagendikul ja seejärel mahajäetud hurtsiku juures. Siis ilmub välja vana kaart, kus on imelikud märgid.
Kas nad suudavad mõistatuse lahendada?

”Operatsioon Nartsiss”
Ühelt Elvestadi rikkurilt varastatakse hinnaline maal ”Nartsiss”. Varas kandis sissemurdmise ajal kukekostüümi ja politsei on kahtlusaluse vahistanud, aga mees keeldub vargust üles tunnistamast. Maal on ikka veel kadunud.
Siis aga leiavad Tiril ja Oliver mehe maja eest huvitava asja. Kas väikestel detektiividel õnnestub mõistatus lahendada?

”Operatsioon Kilekott”
Ühel päeval, kui Tiril ja Oliver Ottoga jalutama lähevad, märkavad nad kahtlast kilekotiga meest. Nad otsustavad teda jälitada. Kui mees turuplatsil koti enda kõrval istuva naisega salaja ära vahetab, ei anna uudishimu Tirilile ja Oliverile rahu. Mis neis kottides on ja miks neid salaja vahetatakse? Detektiivibürool nr 2 on taas käsil uus juhtum.