“Nõtkelt” : paindlikust mõtlemisest muutuste ajastul
Leonard Mlodinow
Argo, 2019

264 lehekülge, kõvakaaneline, 22 cm
Märksõnad: mõtlemine; mõtlemisprotsessid; psüühilised protsessid; psühholoogia; neuropsühholoogia; peaaju; ajutalitlus; kognitiivteadus; aimekirjandus; eesti keeles
Tõlkinud: Raul Kilgas
Sari: Elav teadus

Raamat on läbi müüdud.

Tere! Ehk leidub?

On olemas teatud võimed, millest on abi; teatud mõtlemise omadused, mis alati on olnud kasulikud, nüüd aga on muutumas elutähtsaks. Näiteks oskus hüljata mugavad ideed ja harjuda vastuoludega, püstitada küsimusi teistsuguse nurga alt, loobuda omaksvõetud arvamustest ja olla avatud uutele, usaldada kujutlusvõimet sama palju kui loogikat, valmisolek eksperimenteerida ja olla tolerantne ebaõnnestumiste suhtes. See on kirev võimete kooslus, mille koondnimetus on nõtke mõtlemine.

Tänu nõtkele mõtlemisele suudame lahendada uudseid probleeme ja ületada barjääre, mis ei lase näha asjade seisust kaugemale. Kuhu me ka ei läheks, kõikjal ümbritseb meid nõtke inimvaimu looming. Nõtke mõtlemine pole enam üksnes teadlaste, leiutajate ja kunstnike tööriist. Sel puudub analüütilise mõtlemise rangus ning see on emotsionaalsem, mistõttu sobib iseäranis hästi eripalgelise info töötlemiseks, mõistatuste lahendamiseks ja kaelamurdvate probleemide uut moodi lahendamiseks.

Sellest raamatust saate lugeda, kuidas nõtke mõtlemine ajus tekib ja kuidas seda arendada. Mida paremini me mõistame nõtke mõtlemise olemust ja toimemehhanisme, seda osavamalt saame seda kasutada, et tulla edukamalt toime nii eraelus kui töös.