“Kuidas naised otsustavad” : mis on tõsi, mis mitte ja kuidas teha parimaid valikuid
Therese Huston
Äripäev, 2018
352 lehekülge
Märksõnad: naised; naistöötajad; otsustamine; edukus; juhtimine; juhtimispsühholoogia; organisatsioonipsühholoogia; eesti keeles
Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.
41.90 €
Kas naise ja mehe raskete valikute langetamise kogemus on erinev? – Nagu öö ja päev, algusest lõpuni.
Meeste ja naiste lähenemine on erinev, kuigi mitte tingimata selle poolest, mida me oleme harjunud arvama. Stress? – See paneb tegelikult naisi rohkem keskenduma. Enesekindlus? – Eluterve annus eneses kahtlemist toob kaasa palju paremad otsused. Ning hoolimata populaarsest väärarvamusest on naised niisama otsustusvõimelised kui mehed – kuigi nad võivad maksta selle eest kallist hinda.
Miks aga tekib tõeline veelahe siis, kui otsus on tehtud?
Miks me kipume naiste otsustes kiiresti kahtlema, kuid samas meeste omi tunnustama?
Miks raiutakse mehe puhul hea otsustaja reputatsioon kivisse juba pärast üht suurt proovikivi, aga naine peab end ikka ja jälle uuesti tõestama?
Raamat toetub naiste kaasahaaravatele lugudele ja kogemustele ning samuti faktidele, mida teadus selle teema kohta pakub. Kognitiivpsühholoog Therese Huston murrab müüte ja avab arutelu, kuidas saaksime oma harjumusi, eelarvamusi ja strateegiaid muuta, mitte ainult selleks, et kasutada igaüks oma võimalusi maksimaalselt ära, vaid ka selleks, et muuta kultuuri ning jõuda terves ühiskonnas parimate otsusteni – olenemata sellest, kes neid teeb.