“Hobune” : fakte hobustest ja ratsutamisest
Julie Whitaker, Ian Whitelaw
Koolibri, 2009
320 lehekülge, pehmekaaneline
Märksõnad: ratsasport; ratsutamine; ratsahobune; hobusekasvatus; hobune; käsiraamatud; eesti keeles
Tõlkinud: Uta Saar
Illustreerinud: David Ashby, Ivan Hissey, John Woodcock
Raamat sisaldab registrit
Raamat on läbi müüdud.
Tere! Ehk leidub?
”Hobune” on informatiivne galopp läbi hobuse evolutsiooni, ajaloo, bioloogia, tõugude, käitumise, väljaõppe, võistlusspordi, tervise ja hooldamise – kergesti kättesaadaval kujul on raamatusse koondatud usaldusväärne informatsioon, olulised faktid ja põnevad pisiasjad.
Võite jälgida Triple Crowni galopisarja või teada saada, mis vahe on ponil ja palominol, aga kas teadsite, et Põhja-Ameerikasse tõid hobused uuesti hispaanlased 16. sajandil, kui hobused olid sellel mandril kaheksa tuhat aastat tagasi välja surnud? Et kõrgemat osa hobuse kaela ja selja vahel nimetatakse turjaks? Et maailma suurim hobune Mammoth (endine nimi Sampson) sündis 1846. aastal ja oli 219 cm kõrge? Või et kauboid keelduvad kaabut voodi peale panemast, kuna usuvad, et see toob halba õnne?
Sõltumata sellest, kas teid huvitab hobuse pidamine või lihtsalt nende võrratute loomade ilu ja käitumine, pakub ”Hobune” teile paljudeks tundideks ajaviidet. Raamatus on lühikesed, kuid usaldusväärsed artiklid ja faktikastikesed hobuse iga füüsilise aspekti kohta, vaadeldakse tema tähtsust inimkonnale – nii töös, vabal ajal kui ka spordis. ”Hobune” sobib suurepäraselt sirvimiseks, avage raamat mis tahes kohast ja olete sellest täiesti haaratud.