"Viikingiaja aarded Eestist " 2020a 232lk Mauri Kiudsoo

"Viikingiaja aarded Eestist " : idateest, rauast ja hõbedast
Mauri Kiudsoo
Äripäev, 2020

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.
232 lehekülge, kõvakaaneline, 25 cm

See raamat on sulle, kui sind huvitab meie seni vähetuntud ajalugu. Kui tavaliselt alustatakse Eesti ajalugu Läti Henriku kroonikas toodud sündmustega, siis oktoobri lõpus Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubilt ilmuvas teoses ”Viikingiaja aarded Eestist” heidab arheoloog Mauri Kiudsoo arvukatele uutele leidudele tuginedes pilgu märksa varasemale perioodile Eesti ajaloos, nimelt viikingiajale.

Raamat esitab uudseid fakte ja teeb põnevaid järeldusi. Paar sajandit enne muistset vabadusvõitlust lõid mitu Eesti piirkonda majanduslikult õitsele. Rikkus kogunes siia tänu kaubateedele, mis ühendasid Skandinaaviat Kiievi ja Konstantinoopoliga ning kulgesid mööda Eesti rannikut ja jõgesid. Peale kaupade vahendamise eksportisid muistsed eestlased selle turustuskanali abil Euroopasse tuhandeid tonne soomaagist valmistatud rauda, mille eest voolas siia vahetuskaubana hiiglasuuri hõbedakoguseid.

Märksõnad: eelviikingiaeg; viikingiaeg; hilisrauaaeg; kaubateed; asulakohad; aineline kultuur; rauasulatus; kaubandussuhted; peitleiud; mündid; ehted; arheoloogilised leiud; kalmed; muistised; esiajalooline arheoloogia; Eesti; Läänemere maad; Loode-Venemaa