"Normaalne söömine" 2019a Mihkel Zilmer, Urmas Kokassaar…

"Normaalne söömine" : teejuht ja abimees eluks nüüdisaja globaalsel infoprügimäel
Mihkel Zilmer, Urmas Kokassaar, Anne Lill
Avita, 2019

Raamat on läbi müüdud.
200, pehmekaaneline, 170 × 240 mm

Söömine on inimese elu alus. Puudujäägid ja liialdused selles põhjustavad varem või hiljem häireid. Nõrgenevad keha passiivsed ja aktiivsed kaitsesüsteemid, häirub rakkude jagunemine, pidurdub haavade paranemine, aeglustub ainevahetus, väheneb lihaste jõudlus, tasapisi langeb ka vaimne võimekus. Põhiteadmisi söömisest vajavad kõik ja neid Normaalne söömine ka selgitab. Seda on vaja, et nüüdisaja söömisalases ”info”-uputuses (enamasti kehtetu ja populistlik, tugevalt kallutatud kellegi/millegi ärihuvidest jms) oleks võimalik elada normaalselt (loe: õnnelikult).

Üha kasvav infohulk internetis, paberil ja mis tahes keeles pole suurendanud inimeste haritust nii elutähtsas asjas nagu söömine. Hoopis vastupidi. Info asendumine üha enam infolaadsega on andnud tulemuseks selle, et üha enam ähmastuvad põhitõed, õige asendub väljamõeldistega ja ajuloputus toimub agressiivsete müügisõnumitega. Nii süvenebki inimeste pidev tõmblemine ühest äärmusest teise. Puudujäägid ja liialdused söömises põhjustavad varem või hiljem tervisehäireid. Kuidas käituda, mida teha? Lahendus on lihtne! Tuleks omandada kõikidele inimestele hädavajalikud normaalse söömise elulised põhitõed. See raamat aitab seda teha! Raamatu autoritele on tähtis põhimõte, et kõigil inimestel on õigus saada selget, neutraalset ja süsteemset söömisalast informatsiooni kõige täpsemal ja uuemal teaduspõhisel tasemel.

Kui oled omandanud normaalse söömise põhitõed, siis märkad, et sinu bioloogilist elu ei suuda enam risustada pidevalt pealesurutav enamasti populistlik, tugevalt kellegi/millegi ärihuvidest kallutatud jms pseudoinfo ega mitmesugused pidevast tõmblemisest tingitud kompleksid. Normaalne söömine on ainus, mis loob biovundamendi eduks kõigis eluvaldkondades.
”Normaalne söömine” sobib kõigile, kes soovivad ennast harida, ja ka nendele, kes tegelevad koolisüsteemis teiste harimisega.

Märksõnad: toitumine; tervislik toitumine; toiduained; toitained; rasvhapped; rasvad; toiduõlid; loomsed toiduained; marjad; puuviljad; köögiviljad; kaunviljad; teraviljad; vitamiinid; valgud; lipiidid; sahhariidid; söömine; aimekirjandus
Illustreerinud: Piia Maiste