“Muusikaõpetuse õpik 4. klassile”
Monika Pullerits, Liivi Urbel
Avita, 2010

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.

25.50

184, pehmekaaneline, suures formaadis (210 × 250)

4. klassi muusikaõpikus kinnistatakse ja süvendatakse esimeses kooliastmes õpitud teemasid ning keskendutakse laste iseseisva musitseerimisoskuse edasiviimisele.
Peale muusikateooria uuritakse 4. klassi õpikus lähemalt, kuidas töötab kõige vanem muusikainstrument – inimhääl, ning missugused on nais- ja meeshääleliigid. Samuti vaadeldakse, millest on tehtud mitmesugused pillid ja kuidas tekib nende heli. Pilk puuritakse klahv-, puhk- löök-, näppe- ja keelpillidesse, senisest tuttavamaks saavad meie oma rahvapillid (lõõtspill, hiiu kannel, parmupill, sarved, pasunad ja torupill, löökpillid).

Rikkaliku lauluvara koostamisel on tähelepanu pööratud nii hääle arendamisele, laulude mitmekülgsusele kui ka varem omandatud muusikaliste oskuste kinnistamisele, lapsi julgustatakse rakendama lauldes dünaamikat ning kasutama itaaliakeelseid muusikasõnu, vaevata saavad selgeks uued rütmid (ti-ti-ri, ti-ri-ti ja ta-i-ti) ning lihtsamad vormid (AB ning ABA). Oluline koht on Eesti heliloojate autorilauludel ning erinevat tüüpi rahva- ning rahvalikel lauludel. Ka kontserdisaalist tuttavad heliloojad Johann Sebastian Bach ja Ludwig van Beethoven tuuakse laulude ja helinäidete kaudu lastele lähedale.
Peale eakohaste laulude leiab õpikust klaviatuuri, viiulivõtme ja tähtnimetuste, duur- ning moll-heliridade õpetuse, mitmesuguseid rütmimänge ja ostinato’sid nii keha- kui ka rütmipillidele, aga ka plokkflöödi ning kuuekeelse väikekandle mänguvõtted.

Märksõnad: laulud; lastelaulud; koolilaulikud; riigihümnid; kaanonid; rahvalaulud; regilaulud; tantsulaulud; rahvalikud laulud; traditsionaalid; jõululaulud; talvelaulud; vastlalaulud; klaverisaated; noodid; kooliõpikud; muusikaõpetus; relatiivne meetod; 4. klass; eesti; läti; šveitsi; inglise; uganda; vene; Ahvenamaa; soome; poola; prantsuse; tatari; ungari; ameerika; saksa; Eesti; 21. sajand; 2000-ndad
Illustreerinud: Catherine Zarip, Piia Maiste, Ene-Reet Ehala
Raamat sisaldab registrit