“Metallkonstruktsioonid” 1. ja 2. osa
Johannes Aare, Valdek Kulbach
Eesti Riiklik Kirjastus, Valgus, 1961, 1970

Kasutatud raamatud.
Pilt on illustratiivne.

17.43

1235 lehekülge, kõvakaanelised

I osa:
Käesolevas teoses on käsitletud metallkonstruktsioonide arvutuse aluseid, konstruktsioonimaterjale ja ühendusi, samuti metallpostide, -sõrestike ja -talade arvutamist ning tööstushoonete metall-kandekonstruktsioonide kujundamist.
Teos sisaldab mitmesuguste konstruktsioonide arvutuse näiteid. Lisatud on rohkesti konstruktsioonide projekteerimisel vajalikke tabeleid.
Teos on määratud käsiraamatuks ehitusinseneridele ja -tehnikutele ning õppeabinõuks ehituse eriala üliõpilastele ja ehitustehnikumi õpilastele.

II osa:
Käesolevas teoses käsitletakse suuresildeliste katusekonstruktsioonide, mitmekorruseliste karkasshoonete, lehtkonstruktsioonide ja mastide konstrueerimist ja arvutamist ning metallkonstruktsioonide projekteerimist, valmistamist ja ökonoomikat.
Teos on varem ilmunud teose ”Metallkonstruktsioonid I” jätkuks ning ilmub prof. H. Laulu üldjuhendamisel koostatud ehituskonstruktsioone käsitlevate teoste sarjas.
Teos on määratud õpikuks tööstus- ja tsiviilehituse eriala üliõpilastele ning on kasutatav käsiraamatuna ehitusinseneridele ja -tehnikutele ning õppevahendina ehitustehnikumi õpilastele.

Märksõnad: metallkonstruktsioonid; ehituskonstruktsioonid; käsiraamatud; kõrgkooliõpikud