“Kõige taga oli hirm” : kuidas Eesti oma ajaloost ilma jäi
Sofi Oksanen, Imbi Paju (koostanud)
Eesti Päevaleht, 2010

587 lehekülge, kõvas köites

Tõlkinud: Kadri Jaanits, Kaisa Kaer, Tuuli Seinberg, Ingrid Velbaum-Staub

Heas seisukorras kasutatud raamat.

10.00

1 laos

Artiklikogumikus ”Kõige taga oli hirm” kirjutavad Eesti ja Soome asjatundjad Nõukogude Liidu hirmutusvõtete mõjust Eestile ja eestlastele. Kuidas inimesed hirmule ja propagandale ülesehitatud ühiskonnas hakkama said? Üle poole sajandi on meie vanaemad ja vanaisad neid tundeid ja üleelamisi vaka all hoidnud. Hakkame neist rääkima.

Raamatu koostajad Sofi Oksanen ja Imbi Paju on tuntud mõlemal pool Soome lahte. Sofi Oksanen on oma romaaniga ”Puhastus” võitnud Finlandia kirjandusauhinna ja üleilmse tuntuse. Imbi Paju on Eesti-Soome filmitegija ja kirjanik, kelle viimane film ”Soome lahe õed” esilinastus 2009. aasta novembris.

Raamat sisaldab bibliograafiat
Märksõnad: Nõukogude okupatsioon; nõukogude võim; mõjud; repressioonid; poliitiline vägivald; küüditamine; vangilaagrid; vanglad; totalitarism; propaganda; kultuuripoliitika; vastupanuliikumised; ajalooteadvus; minevik; hinnangud; mälu; kollektiivne mälu; iseseisvus; ajalugu; poliitiline ajalugu; kultuuriajalugu; Eesti; 1940-ndad; 20. saj. 2. pool; 2000-ndad; artiklikogumikud; mälestused