“Jonn, tahe, enesehinnang” : lapse nutu-raevuhoogudest agressiivsuse talitsemiseni
Raisa Cacciatore, Erja Korteniemi-Poikela
Varrak, 2021

Heas seisukorras kasutatud raamat.
Pilt on illustratiivne.

12.00

236 lehekülge, kõvas köites

Kas lapsevanem saab olla tunnustav ja kiita heaks, kui laps muudkui karjub ja nõuab oma tahtmist? Kuidas innustada noorukit, kes sind ülbelt trotsib? Mida teha lapsega, kes on sattunud vihastamisahelasse? Muutes oma arusaama agressiivsuse mõjutamise meetoditest, anname lapsele võimaluse areneda alati toetavas ja positiivses keskkonnas.
Viha, trotslikkus ja oma tahtmise tagaajamine kuuluvad arengu juurde ning mängivad lapse ja noore elus kaalukat rolli. Ühelt poolt on need tunded vajalikud, sest arendavad julgust, enda eest seismise oskust ja eluga toimetuleku võimet, teisalt tuleks õppida neid juhtima. Laps seda veel ei oska, ta väljendab oma tundeid. Aga kuidas teha seda hästi, sobival kombel, ja kuidas oma tundeid ohjes hoida, seda peab ta alles õppima. See on pikk protsess, mille juures vajab laps toetavat täiskasvanut, kes last suunates ja koos temaga harjutades parandab ehk ka iseenda võimet tundetorme valitseda.
See raamat pakub uusi, last tunnustavaid agressiivsusega toimetuleku meetodeid, mis tugevdavad lapse enesehinnangut ning parandavad oskusi, mida on vaja, et elada arukast mõtlemisest juhitud elu.

Märksõnad: lapsed; emotsioonid; jonn; viha; agressiivsus; emotsionaalne intelligentsus; lapsepsühholoogia; kodune kasvatus; tundekasvatus; kasvatusnõustamine; käsiraamatud
Tõlkinud: Toomas Tallo
Illustreerinud: Jatta Hirvisaari