“Kauplemise voog” : enesekindlus, distsipliin ja võidutahe börsil
Mark Douglas
Äripäev, 2022

240 lehekülge
Märksõnad: börs; kauplemine; aktsiad; börsitehingud; börsispekulatsioon; finantspsühholoogia; eesti keeles

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.

41.90

95% futuurikauplejatest kaotab kogu oma raha esimese aastaga. Aktsiakauplejate tulemus on üldjoontes sama. Millega seda seletada? Määravaks on kaupleja psühholoogia, kinnitab kauplemiskoolitaja ja -psühholoogia lektor Mark Douglas. Tema raamat ”Kauplemise voog” on tõsipsühholoogiline käsitlus sellest, kuidas kauplemises püsivat edu saavutada.
Aastast 1978 kauplemisega tegelenud autor on veendunud, et meie mõistus töötab loomupäraselt nõnda, et see ei sobi hästi kokku turgude iseärasustega. Douglase sõnul toob edu õige mõttelaad: kaupleja peab õppima mõtlema tõenäosuste kategoorias ja unustama praktiliselt kõik muud oskused. Probleem seisneb aga selles, et enamik kauplejaid ei usu, et nende jamad on tingitud sellest, kuidas nad kauplemisest mõtlevad, või konkreetsemalt, kuidas nad kaubeldes mõtlevad.

Seda raamatut kirjutades pidas Douglas silmas viit põhieesmärki.
* Tõestada kauplejale, et turgu rohkem või paremini analüüsides ei saa lahendada kauplemisraskusi ega ebajärjekindla tootluse probleemi.
* Veenda kauplejat, et tulemuse otsustab tema hoiak ja ”meelelaad”.
* Anda kauplejale usk ja hoiak, mis on vajalik võitja mõttelaadi saavutamiseks ning seisneb selles, et õpitakse mõtlema tõenäosuste kategoorias.
* Vaadelda arvukaid konflikte, vasturääkivusi ja mõtteparadokse, mis panevad tüüpilise kaupleja arvama, et ta juba mõtleb tõenäosuste kategoorias, kuigi tegelikult ta seda ei tee.
* Juhtida kauplejat läbi protsessi, mis ühendab funktsionaalsel tasandil tema mõtlemisstrateegia vaimusüsteemiga.