“Hoogu tööle!” : kuidas oma tööle hoogu juurde anda?
Klaas-Jan Reincke
Äripäev, 2020

96 lehekülge
Märksõnad: töö; töömotivatsioon; keskendumine; enesejuhtimine; tööpsühholoogia; käsiraamatud; eesti keeles

Heas korras raamat. Tellime kirjastusest.

32.50

Keskmiselt tuleb ühe meeskonna kohta vaid üks inimene, kes on oma tööst tõeliselt haaratud: maksimaalselt energiline, pühendunud ning keskendunud. Seda on ilmselgelt liiga vähe. Viib ju kasin haaratus tööjõu massilise voolavuse, popitamise ja läbipõlemiseni, andes tootlikkusele ning kasumlikkusele valusa põntsu. Raamat ”Hoogu tööle!” selgitab, kuidas muuta inimeste töö taas haaravaks.

Kui tihti oled sa oma tööga tõeliselt hoos, sellele täielikult keskendunud? Sa ei taha mingit suitsupausi ega kohvinurga klatši. Sul ei tule mõttessegi korraks sotsiaalmeediat näppida. Isegi ärritud kergelt, kui kolleeg sind lõunale kutsub.
Selline käesolevas hetkes olemine on hooseisund, dünaamiline mehhanism, mis koondab tähelepanu ja tekitab indu, toob parima esile. Paraku kogeme seda imelist hoogu oluliselt vähem kui võiks. Põhjus peitub selles, kuidas me tööst mõtleme – see on midagi, mida teha raha, mitte lõbu pärast.
Et sellist ”kokku jooksnud” töötajat kuidagigi tooli küljes kinni hoida, asub meeleheitlik tööandja valimatult lahmima. Boonused, optsioonid, liisinguautod, liumäed kontoris. Tasuta sportimine, puuviljad köögis, suvepäevad Barcelonas ja Ibizal. Kõik selleks, et juhtida tähelepanu eemale tööst, mis ei motiveeri.

Märksa odavam ja tulemuslikum oleks keskenduda hoopis sellele, kuidas tööga seotud kogemust paremaks muuta. Tööelamuse disainimine selle keskkonna, töökorralduse, ülesannete ja meelelaadi lõikes suurendavad pühendumust, entusiasmi ning keskendumist. Seeläbi kasvab sisemine motivatsiooni, mis on oluliselt kestvam kui mistahes kompensatsioonipakett, selgitab raamatu autor, rahvusvaheline konsultant ja töödisaini labori VIVIC asutaja Klaas-Jan Reincke.